Chesney Parker-teacher
Mrs. Tipton, teacher
Dexter Wilson, 8th grade/principal
Gladys Wilson, 7th grade
Jiggs Walters Band
School personnel
Fred P. Wilson
Lunch Room
Stella Williams
Maude Miller
Laura Long
Surface Mining
Scenic 7 Sisters-old pic
Harry Lee Jackson
Alexander Rassega
Herman Wilson
ard Miracle
Henry Lawson Thanks to Randy Baker
Noah Bruce
Chester LawsonThank you Rickie & Carol
"JR" James R. Prater
thanks Pat,Mike
Thomas Williams
thanks Kitty
Arthur "Trap" Childers
Alva Griffith
Stealie Griffith
DH Griffith
Claybourne Clay Hubbard
Orville Hubbard
thanks Randy Baker
Ford Lawson
Charley Childers
Tilford Day Thanks to Jim Day Junior Day Thanks to Jim Day
Homer Owens
John Bunch, motorman
Claude Taylor- accountant
Arnold (Piejoe) Nelson- Thanks Freeman (Butch) Nelson
Matt Cornelius
Dewey Engle
William "Gilbert" Riggs
Dewey Miller
James Catron Thanks Cecil Miracle
Lee McGeorge
Jack Comparoni
Jim Comparoni
Froni Comparoni
Pete Comparoni
Glendon Lowery "Sandman"
Charlie Busseni
Sam Edwards tipple
Sandria Rassaga
Alonzo Miracle
Isiaac "Ike" Wilson
"Harve" Harvey H. Wilson-1908-1945 slate fall
Clint Wilson
Ed Wilson
Silius Joe Wilson
Mildred Wilson
Clyde Carver
John Carver
Chester Wilder
Glendon William Hightower
Sol Adams
George Cornelius- superintendent
George Cornelius
John Edwards
Herman Cornelius tipple
Clarence Miracle
Charlie Wilson
Benton Epperson
Bus Childres
Marion Baker
Louis Chumney
George Harkness
Milford Brooks
Lawrence Rice
Staley Nelson
Lesley Rogers
Hoskins Blakley
Roscoe "Ross" Prater
William "Bill" Prater
Gleason Humfleet-foreman
David Perkins- son of part owner
1940 Miners per census
Eugene Davanport
Arthur Childers , motorman
Robert Smallman
Harry Bryant
D A Brogan
John Duff Miracle
Wm McFarland
EO Lowery Dec. 1935
Glendon Micha- End Man
Allen Edwards-
J R Prater
Harold Nelson
Bradley Pittman
Ed Fultz
Craner Hodge
Arnold Nelson
Clyde Carver
Leonard Wilson
Warden Wilson
Lawrence Hightower
Brit Miracle
Si Polly
J M Miracle
Creed Pursifull
Strother Long
Lester Sutherland
John Sutherland
Boyd Allen
Dan Miller
George Ridner
John Dolcini
Alexander Rassega
Lee Ramrey
Joe T Smallman
Charley Parolari , miner
M D Davenport
Garrett Miracle
Andrew Sutherland
Herman Cornelius
John Sumter
Makalia Caldwell
Arthur Green
Frank Sutherland
C L Franklin
Ira Rowlett
Elisha Money
Homer Owens , Motorman
Charles Childers
Osear Miracle
Gilbert Riggs
Dan Allen
Hubert Cornelius
A M Wilder
Rose Miracle
Robert Hightower
Harold Whittle
George Lawson
John Edwards
Victor Green
Allie Martin
Joe Wilson
John Owens
Rody Miracle
Guy Green
McKinley Pittman
Burchel Hoskins
W B Cox
Victor Miracle
George Edwards
Henry Green
James Bailey
Ike Wilson
Alton Cheek
Tilman Riggs
Jack Dersini
Jack Comparoni
H A Lucy
Charles Busseni
John Treboldi
Warden Miracle
J R Prater
Jack Martin
Martin Miracle
James Rector
Joseph Comparoni
J H Catron
Hilary Money
C Rosconi
Albert Suppo
John H Meen
George Cornelius
Patricka Riggs
Alva Griffith , miner
O C Hubbard
Buster Pursifull
Steely Griffith
J C Hubbard
Rufus Mills
John Bowen
Paul Goin
D C Brooks
John Bunch
Wenefred Ingle
John Nelson
Fred Rector
Dewey Wilder
Milliard Hoskins
Bill Keen
D S Massingale
Milliard Wilder
Milt Jackson
Garrett Wilson
M R Webb
Champ Wilson
Fuson Gilbert
Noah Bruce
John Douglas
Shirley Nelson
Dixie Smallman
Dewey Miller
Matt Cornelius
Dan Miracle
Louis Hubbard
Daway Wulbern
George Goley
H H Lawson
Lester Vanover
Elbert Rogers
Omer Cheek
Albert Cornelius
Albert Nelson
Ed Dilson
Sherman Nelson
Clifford Baker, Electrican
Robt W Fratz
Clarence Nelson
Robert Cheek
Charles Wilson
Scott R Sila
Rural Miracle
Rufus Cheek
George Cornelius
Joe Prater, miner
Herbert Wilder
Opal Nelson
Richard J Marshall
Robert Gatliff
Robt Harkness
Ben F Alley
Marshall Siler
Earl Alley
Clarence Hightower
Noah Barton
M L Brooks
Morgen Deathrage
John W Green
Clarence Eubanks
Abe L Miracle
Joe Wilder
J L Tugman
F E Gilbert
Louis C Seward